Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co už bylo

Příspěvky

Dobřív 2014

5. 10. 2014

img_3030.jpgPodzimní setkání Klubu celních veteránu se uskutečnilo o víkendu 3.-5.10.2014 a místem setkání byla většině celníků známá vesnička Dobřív u Rokycan. Přijelo nás celkem 25 s cílem zavzpomínat na studia v celní škole. Páteční vycházka po obci nás zavedla do budovy celní školy, kterou jsme si mohli také prohlédnout. V současné době je zde ubytovna a moc se o ni majitelé nestarají. Raději jsme zašli studovat do Staré hospody a tam je to stejné jako před těmi xxx léty. V sobotu jsme odjeli do Plzně a prohlédli si Expozici historie celnictví, prošli jsme se Plzní a zašli na Pilsner Fest do pivovaru. Po návratu jsme ještě stihli jizbu herce J.Mošny a ukázku v dobřívském hamru. Večerní posezení v Hamrovce a zpívání na klubovně ubytovny také nemělo chybu. Setkání zajistil Míra Dvořák. Na organizaci a zajištění toho setkání se zejména podíleli plzeňáci a moc jim za to děkuji Květě Pacholíkové, Hance Karbanové, Aničce Křížové, Aleně Krutinové, Honzovi Pioreckému.

Fotografie najdete na tomto odkazu- klikněte   Dobřív 2014

 

Setkání důchodců 2014

25. 6. 2014

14c273.jpg

Ředitel Celního úřadu pro Plzeňský kraj Mgr. Bc. Hynek Berka a Bc .Marie, Vojtková přivítali důchodce celní správy v zasedací místnosti na celním úřadě. Mgr.Jitka Blahutová nás seznámili  s děním a strukturou celního úřadu. Prohlédli jsme si nově doplněnou expozici historie celnictví. Promítali jsme si také již historické celnické fotografie. Děkujeme organizátorů za příjemné posezení na celním úřadě.
Podívejte se na fotografie ze setkání pod článečkem a také na historické fotografie na odkaze  Historie
 

Skočice - Klub veteránů.

1. 6. 2014

s0001.jpg Ve studijním středisku ve Skočicích se ve dnech 30.5. – 1.6.2014 se šlo přes padesát kolegů Klubu celních veteránů. Plzeško zastupovali  K.Pacholíková, H.Karbanová, R.Hnízdilová, L.Košťálová, J.Piorecký, A.Chlad, J.Hanzlíček, M.Dvořák. Zejména jsme si na setkání chtěli povídat, zavzpomínat, něco dobrého také pojíst a popít. A také projednat záležitosti našeho klubu. V pátek bylo bouřlivé vítání a přivítání Pavlem všech sešlých. Při kytaře jsme vydrželi hodně dlouho. Jednání Klubu celních veteránů proběhlo v sobotu dopoledne. Projednala se zpráva o činnosti a hospodaření za rok 2013, přijal jsme nové členy, domlouvali jsme, co podnikneme příště. Kam se vypravíme do Dobříva nebo do Dolní Lomné ??? Určitě dáme včas vědět. Po obědě se účastníci vypravili na výlety po okolí. Plzeňáci odjeli do Písku, kolaři do Protivína a někteří šli za zubry do Radovan. Všichni jsme se sešli u táboráčku a opékání buřtů. Společné focení a posezení v „meši“ u těch dobrot. Nedělní sluníčkové ráno, loučení a odjezdy domů. Příště se opět rádi uvidíme.

 
Prezentace obrázků na odkazu   Skočice
 

Setkání dochodců CÚ Plzeň

7. 11. 2013

c268.jpgPracovníci CÚ pro Plzeňský kraj pro nás připravili moc pěkné setkání v Plzni. Část se nás sešla na celním úřadě a společně jsme přešli do nově otevřeného planetária (4 .11.2013) v prostoru centra Techmanie. Zhlédli jsme v planetáriu zajímavé filmy Podzimní obloha nad Plzní a Vesmírný příběh. Prošli jsme si celou expozici zaměřenou na vesmír a kosmické lety. Posezení a společný oběd byl v salonku Hotelu Viktoria. Děkujeme za pěkné setkání. Podívejte se na fotografie a někdy zavítejte do nového  planetária.

 
 

Expedice Bobule 2013

18. 9. 2013

b0013.jpgPodzimní setkání Klubu celních veteránů se uskutečnilo ve dnech 16.-18.9.2013 ve Višňovém nedaleko Moravského Krumlova v penzionu Bobule. Plzeňské zastoupení bylo Květa, Hanka a Míra. Po ubytování v penzionu a večeři jsme si prohlédli provoz vinařství Adámek a ochutnali produkci vín edice Jan Nepomucký a Roden. Při harmonice a dobrém vínu jsme ještě chvíli poseděli. Po snídani jsme se vypravili na prohlídku Informačního centra jaderné elektrárny Dukovany, pivovaru v Dalešicích a přehrady Dalešice s projížďkou lodí. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v podzemí obce Přeskače. Večer jsme opět poseděli v penzionu a ráno se rozjeli k domovu. Moc děkujeme manželům Konopáčovým za zajištění toho pobytu. Podívejte se na fotografie a určitě budete litovat, že jste nepřijeli za námi.

odkaz na fotografie: http://www.kcveteran.estranky.cz/fotoalbum/fotoalbum-2013/expedice-bobule-2013/  klikni na odkaz

prezntace obrázků:  http://nepomuk.pionyr.cz/upload/stahnout/bobule3.pps

 

Setkání veteránů v Horní Lipce 2013

11. 6. 2013

cv001.jpgKlub celních veteránů připravil ve dnech 31.5.-2.6.2013 setkání celních veterénů v Horní Lipce. Trochu se schůzovalo, ale zejména  víkend patřil povídání, kytaře a zábavě. Byla také připravena exkurze do pivovaru Holba v Hanušovicích. Z plzeňska nás zastupovalo  pět kolegů. Podívejte se na fotografie.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Co už bylo | Fotografie: Horní Lipka

Pozvánka a informace od Klubu celních veteránu - Praha

1. 3. 2013

img_1301.jpg1. Vyzýváme všechny cloveterány, aby si ve svých deníčcích  a plánech vyznačili termín 31.5.-2.6.. 2013 (pá-ne), kdy se bude v Horní Lipce konat schůze Klubu celních veteránů.  Jeho organizací je pověřen kolega Míla Král, jenž určitě včas vydá a zveřejní dispozice a pokyny k této akci.

2. Připomínáme termín splatnosti členských příspěvků, které je nutno zaslat na účet KCV ve stejné výši jako loni, t.j.300,-Kč, nejlépe převodním příkazem, v němž ve zprávě pro příjemce uveďte CLP 2013 + jméno.  Další informace na  http://www.kcveteran.estranky.cz/

 

Posezení u Salzmannů

29. 5. 2012

  V plzeňské restauraci U Salzmannů jsme se sešli u dobré dvanáctky kam nás pozval Vláďa Buršík s Jiřím Roudem. Přijeli také kolegové z Domažlic. Popovídali jsme si a zavzpomínali. Podívejte na fotografie.

 
 

Setkáni KCV Martinské víno 2011

24. 11. 2011

Pokud jste si nepřečetli a nepodívali na fotografie zs Setkání clo veteránů v Hruškách na  stránkách www.kctveteran.estranky.cz  můžete se podívat u nás. Příští setkání bude          15.-17.6.2012 ve Skočicích.

 

Setkání duchodců CŘ Plzeň

3. 11. 2011

Setkání důchodců v rámci  CŘ Plzeň se uskutečnilo dne 3.listopadu 2011 ve Stříbře. Byl pro nás připraven zajímavý program. Prohlídka Královské dědičné štoly Prokop, kde se dříve těžilo stříbro a později olovo a zinek. Po víc jak hodinové procházce v podzemí jsme se přemístili do pivovárku U Rybiček, kde jsme si prohlédli varnu a spilku mini pivovaru. V restauraci pivovaru jsme poobědvali a poseděli při pivu a povídání. Podívejte se na připojené fotografie.